Ülkemiz sahip olduğu farklı ekolojik özellikler ve toprak yapıları ile meyve yetiştiriciliğine son derece uygun bir yapıya sahiptir. Bu özelliklerinden dolayı bir çok meyve türünde üretim miktarı ve üretim alanlarında dünyada, ilk sıralarda yer almaktadır. Bunun bilincinde olan “İRGELER FİDANCILIK” sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimi ile farklı ekolojik bölgelerimize uygun anaçlara aşılı Şeftali, Basık Şeftali, Nektarin, Basık Nektarin, Elma, Kiraz, Erik, Armut, Naşhi (Japon Armutu), Kayısı, Üzüm, Hurma, Ayva, Kivi, Vişne, Badem, Ceviz, Muşmula ve Yaban Mersini türlerine ait standart ve sertifikalı meyve fidanı üretmektedir.

1940'lı yıllardan günümüze istikrarlı ve başarılı çalışmaları ile faaliyetine devam eden’İRGELER FİDANCILIK’başta aşılı meyve fidanı olmak üzere aşısız tohum anaçlar , klon anaçlar ile üretiminde lider ve yenilikçi bir kuruluştur.Firmamız konusunda uzman personeller ile, yüksek sayıda meyve fidanı üretim kapasitesine sahip bodur,yarı bodur ve tohum anaçlar üzerine aşılı yeni fidan çeşitleri ile çiftçilerin hizmetindedir..

”İRGELER FİDANCILIK” olarak üreticinin her yönden desteklenmesi ve sorunlarının çözümü yönünde firmamız teknik elamanları yoğun çaba içerisindedirler. Üreticilere çeşit ve uygun anaç önerileri yapılırken bahçe tesisi edilecek yerde gerekli gözlem ve incelemeler yapılmakta, gerek toprak, gerekse o yörenin ekolojik verileri değerlendirilmektedir. Meyvecilikte bahçe tesisinde yapılan hata gelecek yıllarda telafi edilemeyecek miktarda parasal kayıplara ve zaman kayıplarına neden olmaktadır. Bunun bilincinde olan “İRGELER FİDANCILIK” bahçe tesisinde bilimsel olarak her türlü değerlendirmeyi yaparak ürercilerinizi yönlendirmektedir.

hedefimiz siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini başarı kabul ederek,bu başarıyı daha ileri götürmektir Bol ürünlü yarınlara….

Gelecek 10 yılda Avrupa’nın taze meyve bahçesi olması öngörülen ülkemizde meyve tesislerinde başlayan dönüşümün hızlanması için İRGELER FİDANCILIK olarak biz elimizden gelen her türlü çalışma ve gayretin içerisinde olacağız.

Nice bereketli ve bol kazançlı yıllar dileğiyle.